Quantcast
Channel: Stránky - FIT ČVUT
Viewing all articles
Browse latest Browse all 555

Výzkum umělé inteligence v Keen Software House

$
0
0
Přednáška:   Výzkum umělé inteligence v Keen Software House
Přednášející:   Marek Rosa, Ing. Dušan Fedorčák Ph.D., Mgr. Martin Bálek (Keen Software House)
Datum a čas: 16. března 2015, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:111
Jazyk: angličtina

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku,  G+ nebo  Srazy.info ! 

#ITvecer

Obsah přednášky:

Vývojáři z Keen Software House představí jejich výzkumný projekt univerzální umělé inteligence a jeho dlouhodobé cíle. Okomentují nástroje a metody, které používají. Kromě ukázky vlastního vývojového prostředí a průběžných výsledků zmíní řadu otevřených problémů a témat, na kterých pracují nebo je plánují zkoumat. Po úvodním shrnutí bude především prostor pro dotazy a širokou diskuzi.
 
Cílem tohoto výzkumného projektu je vytvořit univerzální  umělou inteligeci: umělý mozek, který dokáže vnímat, učit se a adaptovat se na prostředí stejným způsobem jako lidé. Návrh systému je částečně inspirovaný neokortexem (zahrnuje senzorické vnímání, motorické příkazy, učení, hierarchickou prostorovou a časovou paměť a usuzování, autonomí rozhodování, volbu cílů, motivace, atd.), ale vesměs implementovaný pomocí nebiologických postupů (rekurentní neuronové sítě, redukované holografické reprezentace, hierarchická sekvenční paměť, deep learning, samoorganizační mapy, rostoucí neuronový plyn, počítačové vidění, Hopfieldovy sítě, SVD, Kalmanův filtr, reservoir computing, spikovací neuronové sítě) simulovaných na platformě CUDA.

Stručný životopis přednášejících:

Marek Rosa založil v roce 2010 nezavislé herní studio Keen Software House. První velký úspěch prišel v roce 2013 s vydáním hry Space Engineers. Prodeje přesáhly milion kusů a tento komerční úspěch umožnil realizaci Markova snu: vývoj univerzální umělé inteligence. Projekt se rozvíjí od začátku roku 2014 a pracuje na něm dvanáctičlenný tým výzkumníků a programátorů.
 
Ing. Dušan Fedorčák Ph.D. je výzkumníkem ve společnosti Keen Software House se specializací na vývoj obecné umělé inteligence. Během svého postgraduálního studia na  katedře informatiky VŠB-TU Ostrava, se zabýval umělými neuronovými sítěmi, konkrétně výzkumem kompetitivních sítí. Dále spolupracoval na několika výzkumných projektech zaměřených na modelování dopravy nebo detekci a modelování přírodních katastrof. Mimo jiné se zajímá o počítačovou grafiku, vizualizaci dat, kognitivní neurovědu a software design.
 
Mgr. Martin Bálek je výzkumníkem ve společnosti Keen Software House se specializací na vývoj obecné umělé inteligence. Vystudoval matematiku na MFF UK v Praze. Poté pracoval v Institutu teoretické informatiky MFF UK, kde studoval kombinatoriku, teorii grafů a matematickou estetiku. Spolupracoval také na tvorbě matematických teorií pro modelování biologických buněk a mentálních procesů. 
 
Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.
 

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 555

Trending Articles


Re: Prosím o určení autora - google nepomáhá


Nelze se přihlásit na Facebook přes PC


Prodám Flexi pass - 3 200


Markéta Reinischová: Chceme s Filipem Jankovičem dítě!


Od: Martina


Podzemlje - epizoda 62


Defender


Plynový kotel DAKON DS 22G - 2 500


Gymnastické řemínky na hrazdu zn. Reisport, vel. č. 2: 590


P: NooK Soundelirium THE 12.6


Qube SP26 ( XTA DP226 ) signal processor - 12 000


Narovnání,vylisování bankovek


Javorina Holubyho chata


Tinylab: Tlačítka


Levasan Maxx není gel na klouby, nýbrž hnus


RNS315 couvací kamera


Kde najdu GameInput Service ve win 10?


Redmi Note 11 Pro+ 5G (PISSARO)


MV3 Vermona, Klingenthal, NDR


Hradcany 30h fialova razena 11 1/2 11 3/4