Quantcast
Channel: Stránky - FIT ČVUT
Viewing all 555 articles
Browse latest View live

Bioinformatika aneb jak se dělá biologie v počítači?

$
0
0
Přednáška:   Bioinformatika aneb jak se dělá biologie v počítači?
Přednášející: 
RNDr. Jiří Vondrášek, Ph.D. (Ústav organické chemie a biochemie AV ČR)
Mgr. Jan Pačes, Ph.D. (Ústav molekulární genetiky AV ČR)
Doc. Ing. Daniel Svozil, Ph.D. (Vysoká škola chemicko-technologické v Praze)
Prof. Ing. Jan Holub, Ph.D. (FIT ČVUT v Praze)
Datum a čas: 22. února 2016, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:111
Jazyk:čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku a  Twitteru #ITvecer

Obsah přednášky:

Počítač se stal velmi mocným nástrojem v bádání biologů. Moderní biologie totiž produkuje enormní množství dat, která je třeba ukládat, kódovat a starat se o ně, ale především je interpretovat a analyzovat. A právě skloubení informatických postupů s biologickými vědami dalo vzniknout nové vědní oblasti známé pod názvem bioinformatika. Bioinformatika významným způsobem napomáhá při objevování podstaty a fungování přírody a představuje i velké naděje v boji s genetickými poruchami, nebezpečnými chorobami a dalšími výzvami dnešní společnosti.
Nutnost udržovat biologická data, podporovat přírodovědný výzkum a jeho poznatky přenášet do lékařství, zemědělství či biotechnologií si vyžádala vznik evropské infrastruktury ELIXIR (European Life-Science Infrastructure for Biological Information), která zastřešuje celou oblast práce s bioinformatickými a life science daty. V České republice vznikl velmi aktivní uzel ELIXIR-CZ. Představíme vám vizi a plány ELIXIR a ELIXIR-CZ a možnosti zapojení do projektů pro bioinformatiky i čisté informatiky. Na přednášce dále bude prezentován bakalářský a magisterský studijní obor Bioinformatika, který je společným dílem VŠCHT, FIT ČVUT a Akademie věd ČR.
 
Vyvrcholením večera bude zajímavá praktická ukázka práce bioinformatika, kterou představí Dr. Pačes. Hostem přednášky bude Ing. Robert Pergl, Ph.D., který představí zapojení výzkumé skupiny CCMi při Katedře softwarového inženýrství FIT ČVUT do ELIXIR-CZ.
 

Stručný životopis přednášejících:

  • RNDr. Jiří Vondrášek, Ph.D. je vedoucí skupiny Bioinformatika na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a ředitel národního uzlu ELIXIR-CZ. Přednáší na Univerzitě Karlově a Vysoké škole chemicko-technologické.
  • Mgr. Jan Pačes, Ph.D. pracuje v Ústavu molekulární genetiky AV ČR jako vědec. Přednáší bioinformatiku na několika univerzitách v ČR i zahraničí. Je zakladatelem profesní organizace bioinformatiků FOBIA (Free & Open Bioinformatic Association). Zabývá se mimo jiné šířením genetické informace horizontálním transferem. Pro EU provádí kontrolní analýzy GMO.
  • Doc. Ing. Daniel Svozil, Ph.D. je docentem fyzikální chemie na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze, kde vede Laboratoř informatiky a chemie a garantuje studijní obor Bioinformatika. Mezi jeho odborné zájmy patří chemoinformatika a počítačový návrh léčiv a strukturní bioinformatika nukleových kyselin.
  • Prof. Ing. Jan Holub, Ph.D. je profesorem na FIT ČVUT v Praze, kde vede Výzkumnou skupinu PSC zabývající se stringologií, kompresí dat a bioinformatikou. Je také koordinátorem předmětů vyučovaných na FITu pro meziuniverzitní obor Bioinformatika.
 
Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.
 


Algebraic Systems

$
0
0
Přednáška:   Algebraic Systems
Přednášející:   Werner Kuich, Technische Universität Wien
Datum a čas: 18. března 2016, 14:00 - 17:00
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, Nová budova ČVUT, přednášková místnost T9:111
Jazyk:angličtina

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku Twitteru#fitcvut

Obsah přednášky:

Continuous semirings; basics of fixed point theory; algebraic systems as generalization of context – free grammars; normal forms for algebraic systems (canonical two form, Chomsky normal form, operator normal form, Greibach normal form).
 
Předpokládané znalosti publika: The  lecture is selfcontained, i. e., it contains all definitions and results needed. The handling of algebraic systems is mathematically oriented (especially the proofs) and so mathematical maturity is needed. Knowledge of the theory of context – free grammars and languages is helpful.
 
Literatura:
Zoltan Esik, Werner Kuich: Modern Automata Theory, Section 1.2 up to page 13, and Chapter 2. This electronic book can be downloaded from dmg.tuwien.ac.at/kuich. Available by request also in Russian.
 
Životopis přednášejícího:
Werner Kuich, se narodil v roce 1941 ve Vídni. Studovat matematiku a fyziku na Universität Wien a v roce 1965 dosáhl titulu PhD. Je také absolventem kurzu pro moderní počítačové technologie na Technické univerzitě ve Vídni. V letech 1963-1971 byl vědeckým pracovníkem v laboratoři IBM ve Vídni a v roce 1971 dosáhl habilitace na Technické univerzitě ve Vídni. Od roku 1971 je řádným profesorem na Technické univerzitě ve Vídni. Je také hostujícím profesorem ve Spojených státech (Michigan State University) a v Rusku (Immanuel Kant University, Kaliningrad). Účastnil se též výzkumných pobytů v Kanadě (University of Calgary), ve Finsku (Universitat Turku) a v Maďarsku (University of Szeged).
 
Pan Kuich je pořadatel konference "Významné události AutoMathA" projektu EU AutoMathA. Je člen mnoha programových výborech mezinárodních konferencí, člen edičního výboru časopisů "Journal of Automata, Languages and Combinatorics" a "Vestnik Rossiyskogo gosudarstvennogo universiteta im. Immanuela Kanta", člen rady Evropské asociace teoretické informatiky 1988-1996, člen technické komise TC1 Mezinárodní federace pro zpracování informací, člen finské Akademie věd od roku 1988 a Academia Europaea od roku 2011. Dr. h. C. Immanuel Kant--Universitat do Königsbergu roku 2004. V letech 1986-1989 byl předsedou rakouské matematické společnosti.
 
Přednáška je určena studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

 

Chirurgická léčba epilepsie: multioborové projekty

$
0
0
Přednáška:   Chirurgická léčba epilepsie: multioborové projekty
Přednášející:   Ing. Petr Ježdík, Ph.D. (FEL ČVUT)
Datum a čas: 7. březen 2016, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:111
Jazyk:čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku  Twitteru #ITvecer

 

Obsah přednášky:

Epilepsie je relativně rozšířené onemocnění, v mnoha případech léčitelné konzervativními přístupy, avšak pro nemalé procento případů je jedinou možností zkvalitnění života invazivní léčba, Vzhledem k tomu, že je to nevratný zákrok do nervové soustavy člověka, jakákoliv informace vedoucí k přesnější lokalizaci "špatné" tkáně je více než na místě. Jakýkoliv obor, který může k takové skupině pacientů promluvit, nechť promluví.

 

O přednášejícím:

  • 2015 – 2018 Team member of project AZV: NV15-30456A Preventing motor deficits after resective epilepsy surgery in children
  • 2014 – 2016 Team member of project GACR: GA14-02634S. Large-scale dynamics and critical transitions in neuronal networks and their role in limbic seizure genesis
  • 2012 – 2015 Co-investigator of project IGA: NT13357. Defining epileptogenicity markers in tuberous sclerosis and improvement in epilepsy surgery
  • 2013 – 2015 Team member of project AZV: NT14489 Understanding of functional organization of temporal lobe epilepsy neuronal networks
  • 2010 – 2014 Team member of project IGA: NT11443 - Computer analysis of speech expression, EEG records and MR tractography in children with developmental dysphasia
  • 2010 – 2013 Team member of project IGA: NT11460. Intracranial EEG signal processing; epileptogenic zone identification in non-lesional refractory epilepsy patients
Publications in last 2 years (2014-2015) with IF
  • Jahodová, A. - Kršek, P. - Kynčl, M. - Ježdík, P. - Kudr, M. - et al.: Distinctive MRI features of the epileptogenic zone in children with tuberous sclerosis. European Journal of Radiology. 2014, vol. 4, no. 83, p. 703-709. ISSN 0720-048X.
  • Janča, R. - Ježdík, P. - Čmejla, R. - Tomášek, M. - Worrell, G. A. - et al.: Detection of Interictal Epileptiform Discharges Using Signal Envelope Distribution Modelling: Application to Epileptic and Non-Epileptic Intracranial Recordings. Brain Topography. 2015, vol. 28, p. 172-183. ISSN 0896-0267.
  • Kršek, P. - Jahodová, A. - Kynčl, M. - Kudr, M. - Komárek, V. - et al.: Predictors of seizure-free outcome after epilepsy surgery for pediatric tuberous sclerosis complex.. Epilepsia. 2013, vol. 54, no. 11, p. 1913-1921. ISSN 0013-9580.
  • Kudr, M. - Krsek, P. - Maton, B. - Malone, S. - Jahodova, A. - et al.: Predictive factors of ictal SPECT findings in paediatric patients with focal cortical dysplasia. Epileptic Disorders. 2013, vol. 15, no. 4, p. 383-391. ISSN 1294-9361
 
Přednášku spolupořádá IEEE SB na ČVUT.
 
Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

 

Automate design patterns with PostSharp and aspect-oriented programming

$
0
0
Přednáška:   Automate design patterns with PostSharp and aspect-oriented programming
Přednášející:   Gael Fraiteur (PostSharp)
Datum a čas: 14. březen 2016, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:111
Jazyk:angličtina

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku a  Twitteru ! #ITvecer

Obsah přednášky:

Design patterns are now universally accepted and have significantly improved the way we design software. However, they had relatively little impact on how we implement it. Except rare exceptions like the 'using' or 'lock' keywords, most patterns must still be implemented by hand, resulting in large quantities of boilerplate code that must be validated by peer review. However, development tools could do a better job by automatically implementing some parts of the pattern, and automatically validating hand-written code against pattern rules. This talk shows how to remove this redundant code with aspect-oriented programming (AOP) and PostSharp, the reference AOP framework for .NET.

O přednášejícím:

Gael Fraiteur has been passionately programming since childhood; building and selling his first commercial software at age 12. He is Founder and Principal Engineer at PostSharp Technologies based in Prague, Czech Republic. Gael is a widely recognized expert in aspect-oriented programming and speaks at developer conferences in Europe and the United States.

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

 

Yield & Robustness in Today’s Advanced Technology Nodes

$
0
0
Přednášející:   Yervant Zorian (Fellow & Chief Architect, Synopsys)
Datum a čas:18. března 2016, 11:00
Místo:       posluchárna T9:155, FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT
Jazyk: Angličtina
With the wide adoption of nanometer technologies, it has become crucial for today’s SOCs to use advanced yield and robustness optimization solutions. These solutions provide comprehensive detection and repair of not only random defects, but also systematic and process variation defects often manifested under unique test corners. Moreover, with the adoption of FinFET technologies, these advanced solutions are extended to cover new FinFET specific defects. This keynote, besides discussing the key trends and challenges of advanced nanometer technologies, will cover solutions to handle the wide range of potential defectivity in today’s SOCs. It will also address post-silicon analysis and yield optimization trade-offs using volume diagnostic, failure coordinate calculation, reconfiguration and repair. With the proliferation of high-density packaging, such as 2.5D and 3D-ICs, this keynote will also cover robustness of dies and interconnects, via advanced test solutions based on IEEE test access standards. 
 
Vstup je zdarma, registrace není nutná.
Přednášku spolupořádá IEEE SB na ČVUT.

Yervant Zorian

$
0
0

Dr. Zorian is a Fellow and Chief Architect at Synopsys, Mountain View, California. Formerly, he was Distinguished Member of Technical Staff AT&T Bell Laboratories, Vice President and Chief Scientist of Virage Logic and Chief Technologist at LogicVision Inc. He received an MS degree in Computer Engineering from University of Southern California, a PhD in Electrical Engineering from McGill University, and an MBA from Wharton School of Business, University of Pennsylvania. 
 
He is currently the President of IEEE Test Technology Technical Council (TTTC), the Past General Chair of the Design Automation Conference (DAC), the Editor-in-Chief Emeritus of Design & Test of Computers, the founder & chair of IEEE 1500 Standardization Working Group, and an Adjunct Professor at University of British Columbia. He served on the Board of Governors of Computer Society and CEDA, and as the Vice President of IEEE Computer Society. He has been founder and chair of a number of workshops and symposia, including the IEEE Workshops on 3D-IC Testing, Design-for-Manufacturability & Yield, Latin American Test Workshop, and East-West Design & Test Symposium. 
 
Dr. Zorian holds 32 US patents, authored 4 books, published over 300 refereed papers and received numerous best paper awards. A Fellow of the IEEE since 1999, Dr. Zorian was the 2005 recipient of the prestigious Industrial Pioneer Award for his contribution to BIST, and the 2006 recipient of the IEEE Hans Karlsson Award for diplomacy. He is a member of the Academy of Sciences of Armenia. He received the IEEE Distinguished Services Award for leading the Test Technology Technical Council (TTTC). 

Cena Josepha Fouriera za počítačové vědy 2016

Pokroky v umělé inteligenci

$
0
0
Přednáška:   Pokroky v umělé inteligenci
Přednášející:   Pavel Kordík (FIT ČVUT)
Datum a čas: 4. dubna 2016, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107
Jazyk:čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku a  Twitteru #ITvecer

 

Obsah přednášky:

Všimli jste si, že se ve výzkumu a praktickém nasazení umělé inteligence za posledních pár let událo mnoho zajímavého? V přednášce se podíváme pod pokličku zpráv, které se šíří médii, jako například nedávná výhra algoritmu AlphaGO, úspěchy umělé inteligence v rozpoznávání obrazu, hraní her a automatizaci různých činností, které byly donedávna doménou lidí.
 
Spíše než filozofickému rozjímání nad tím, kdy umělá inteligence obsadí i vaše pracovní místo, se v přednášce budeme věnovat technickému pozadí a objevům, které tento pokrok umožnily. Ukážeme i několik zajímavých projektů z naší dílny, tedy výzkumné laboratoře, například Neural Turing Machine: http://datalab.fit.cvut.cz/research/projects/73-improving-neural-turing-machine-and-applying-it-to-human-behaviour-pattern-prediction.

O přednášejícím:

Pavel Kordík vyučuje na FIT ČVUT předměty o data miningu, umělé inteligenci a strojovém učení. Koordinuje výzkum v těchto oblastech a snaží se vylepšovat propojení univerzity s praxí. https://about.me/kordik,

 

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

 


Performance testy v době continuous delivery

$
0
0
Přednáška:   Performance testy v době continuous delivery
Přednášející:  Zbyněk Hraše, Pavel Lukeš a Jan Verner (Etnetera a.s.)
Datum a čas: 11. dubna 2016, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:111
Jazyk:čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku a  Twitteru ! #ITvecer

 

Obsah přednášky:

Uvedení do problematiky performance testování a tuningu výkonu (nejen) webových aplikací včetně praktické ukázky provedení performance testu.
 
Nastavení očekávání a předpokladů pro provedení a vyhodnocení performance testů. Životní cyklus a praktické zkušenosti s performance testy prováděnými v rámci týmu, projektu nebo jako služba na dálku.
 
Tipy a triky z performance testů webových aplikací – investigace a interpretace výsledků testů. Organizace v oblasti performance testingu. 
 

O přednášejících:

Zbyněk Hraše – 16 let praxe IT managera, který po 12 letech projektového řízení a implementace agilních technik ke klientům přešel na produktový management.

Pavel Lukeš – vývojář webových aplikací a portálů se 14 lety zkušeností v oboru se věnuje od roku 2010 performance testům na top úrovni ve spolupráci se SW architekty bankovních institucí.

Jan Verner– senior Java vývojář, který se poslední 2 roky věnuje jako technický leader produktu SmartMeter.io, se zkušeností implementace nástroje v oblasti CI v enterprise řešeních.

 

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

 

C++ vs. Java

$
0
0
Přednáška:   C++ vs. Java
Přednášející:   Valentin Ziegler (think-cell)
Datum a čas: 18. dubna 2016, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:111
Jazyk: angličtina

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku a  Twitteru #ITvecer

 

Obsah přednášky:

We love C++ and use it daily. In this talk we try to explain why – despite its reputation for complexity – C++ is conceptually a much better language than Java. At least "better" in the sense that it allows the programmer to express her thoughts more clearly than would be possible in Java: C++ lets us programmers write abstractions without losing performance and C++ gives us a uniform resource handling mechanisms for all kinds of resources, not just memory.
 

O přednášejícím:

Valentin Ziegler is a senior software engineer at think-cell, Berlin, where he focuses on the development of layout algorithms and their integration with intuitive user interfaces. Recently, he became a member of DIN and is part of the German delegation in the ISO committee for the standardization of C++. The Berlin-based company think-cell is looking for smart, creative developers with a solid theoretical background. 

 

 

Afterparty (Aperitif and Dinner, 19:45):
Directly after the lecture all participants will be invited to dine and chat at AvantGarde Restaurant (Evropská 2690/17, Prague 6 – Dejvice). This dinner will be a delicious treat, and attendance will of course be absolutely free of charge!

To join us for free dinner, please simply send a quick email tohr@think-cell.com before April 11th, 2016 to register. If you wish to choose the vegetarian option for dinner, please let me know in your email. We will be happy to accommodate your wish!

 

Přednáška se koná ve spolupráci s BEST Prague.

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

 

Obhájené habilitační práce

Analytická data v bankovnictví

$
0
0
Přednáška:   Analytická data v bankovnictví
Přednášející:   Mgr. Petr Kamínek (Komerční banka)
Datum a čas: 25. dubna 2016, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107
Jazyk:čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku a  Twitteru #ITvecer

 

Obsah přednášky:

Libovolná evropská banka je instituce silně svázaná regulačními požadavky. Je nucena o své činnosti poskytovat čím dál více informací, které pochází z desítek aplikací. Zároveň potřebuje tyto informace zpracovávat pro své vlastní potřeby, zejména analýzu rizik a marketing.
 
V přednášce se na příkladu Komerční banky podíváme, jakým způsobem banky obvykle pracují s analytickými daty. Probereme, jakým způsobem jsou data uchovávána a zpracovávána v Datovém skladu (DWH) a jakým způsobem se nakládá s klientskými daty (Master Data Management pro oblast Party). Řekneme si, i jak do této oblasti vstupují Big Data.

O přednášejícím:

Mgr. Petr Kamínek vystudoval obor Matematické modelování na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Po studiích působil v konzultačních společnostech Accenture a Ness, kde se specializoval na oblast Datových analýz, Business Intelligence a Datových skladů. Od roku 2014 vede útvar Informační architektury v Komerční bance.

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

 

 

Buď FIT – podzim 2015

$
0
0
 

STAŽENÍ DOKUMENTUzde (v nižším kvalitě pro rychlé stažení zde)

Vážení čtenáři,
jsme rádi, že jste zavítali na stránky našeho fakultního časopisu a věříme, že se u nás nejen dozvíte něco nového, ale i pobavíte.
 
Tématem nového čísla, jak už můžete vidět na uhrančivé obálce, jsou ženy. V technických oborech je žen pořád málo a IT tentokrát není výjimkou. Vznikají spolky a projekty, které chtějí ukázat ženám, že se techniky nemusí bát. Mnohé IT společnosti si dávají za úkol novou progresivní přijímací politiku, aby do svých řad přijaly mnohem více žen, než je jich doposud. Počet dívek na naší fakultě je přibližně 10 %. Jsme zvědaví, kdy budeme mluvit o číslech blížících se alespoň k polovině. 
 
Mimo jiné, jsme pro vás připravili prostřednictvím našich článků výlety do Francie nebo Chorvatska. Zavzpomínali jsme na oslavu fakultních narozenin a přiblížili náš brněnský týden na veletrhu Gaudeamus.
 
Věříme, že články, které jsme pro vás připravili vám budou inspirací a dobrým společníkem během zimních dní.
 
Kamila Pětrašová
šéfredaktorka

 

Představení Bezpečnostní informační služby a možností uplatnění v oblasti IT

$
0
0
Přednáška:   Představení Bezpečnostní informační služby a možností uplatnění v oblasti IT
Přednášející:   Zástupci BIS
Datum a čas: 2. května 2016, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:111
Jazyk:čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku a  Twitteru ! #ITvecer

 

Obsah přednášky:

Bezpečnostní informační služba je zpravodajská instituce českého státu, která působí uvnitř jeho území. Pro svou činnost využívá velké množství IT technologií v různém rozsahu. Obsahem přednášky bude nejprve představení činnosti BIS a dále možností uplatnění v oblasti IT.
 

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

 

 

Digital Product Development v tradičních společnostech

$
0
0
Přednáška:   Digital Product Development v tradičních společnostech
Přednášející:   Pavel Jirsák, Jan Malý (Komerční banka)
Datum a čas: 9. května 2016, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107
Jazyk:čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku a  Twitteru ! #ITvecer

 

Obsah přednášky:

Transformace tradičních produktů a služeb do digitálního prostředí s sebou nesla a stále ještě nese celou řadu úskalí. Jako problém se například ukazuje snaha převést původní produkty a služby do on-line světa ve stejné podobě, ve snaze nabídnout stejný rozsah funkcí a možností v obou světech. To postupně vedlo k popírání základních výhod digitálního světa na úkor tzv. off-line světa. 
 
Pohled firem na danou věc se postupně mění. Pochopily, že některé své produkty a služby musí tvořit tzv. "Digital first" a do samotného procesu tvorby musí zahrnout i své zákazníky a klienty. Protože jsou to právě oni, kdo nakonec rozhodnou o úspěchu či neúspěchu.
 
V přednášce lehce nakoukneme do historie, ale primárně se podíváme na současné trendy v návrhu a tvorbě digitálních produktů a služeb z pohledu tradiční korporace.
 

O přednášejícím:

  • Pavel Jirsák vystudoval obor Marketingová komunikace na Vysoké škole finanční a správní. Po několika letech u Policie České republiky, kde byl u zrodu informační kriminality, přešel do bankovního sektoru podílet se na tvorbě digitálních kanálů, produktů a služeb. Od roku 2014 působí v Komerční bance jako manažer platebních systémů. 
  • Jan Malý vystudoval ZČU, fakulta elektrotechnická. Po nabrání zkušeností na různých pozicích nastoupil do bankovního sektoru nejprve na pozici developer a postupně pracovalna pozicích software architekta, team leadera (který byl zodpovědný za návrh a vývoj přímého bankovnictví KB). V roce 2014/2015 byl u zrodu týmu IT Innvation lab v KB.

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.


Recommended for you

$
0
0
Přednáška:   Recommended for you
Přednášející:   Vojtěch Král
Datum a čas: 16. května 2016, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:111
Jazyk: angličtina

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku a  Twitteru ! #ITvecer

 

Obsah přednášky:

What if a system could predict what you would love and what you would want without asking you? For example, Youtube does it by recommending videos for you to watch. Facebook does it by recommending posts for you to read. If you are curious to find out more about recommender systems, come to my presentation. I will give you an overall general introduction into recommender systems covering algorithms as well as other areas that are important when putting together a successful recommender system. No prior knowledge of recommender systems is expected.
 

O přednášejícím:

Software engineer with the tool box including modern Java stack, and a lot of passion for, for example, TDD, pair programming, automation, and Clojure. Graduated from FIT CTU in 2013 and joined Barclays graduate programme the same year. The domain of recommender systems caught my interest about 1.5 year ago and currently I am working as a leading developer of a recommender system in Research IT at Barclays.

 

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

 

 

Doplňovací volby – červen 2016

$
0
0
Akademický senát ČVUT vyhlásil na svém zasedání dne 25. 5. doplňovací volby ve volebním obvodu studentů FIT.
 
Dílčí volební komise byla zvolena AS FIT ČVUT na 4. zasedání dne 17. 5. 2016 ve složení Ing. Pavel Kubalík, Ph.D., Ing. Petr Pulc, doc. Ing. Jan Schmidt, Ph.D., RNDr. Ondřej Suchý, Ph.D., Ing. Eliška Šestáková.
 
Komise vyhlásila termín voleb s možností navrhnout kandidáta do 15:00 hodin středy 15. 6. 2016 s možností opravit nebo doplnit podaný, ale nevyhovující návrh do čtvrtka 16. 6. 2016. Ve stanovené lhůtě byl komisi doručen jeden návrh, který byl ještě 15. 6. 2016 doplněn tak, že byl vyhovující.
 
Hlasování proběhlo prostřednictvím elektronické volební aplikace v termínu od poledne pondělí 20. 6. 2016 do poledne čtvrtka 23. 6. 2016. Hlasování bylo umožněno po celou dobu hlasování všem, kteří byli studenty k pátku 17. 6. 2016.

Výsledky

Voleb se zúčastnilo 270 z 1581 oprávněných voličů, což je 17,1% a volby jsou platné. Počet platných hlasů pro kandidáta:
PořadíKanditátPočet hlasůProcentVýsledek
1 Bc. Matouš Pištora 241 83,9 Zvolený náhradník

 

 

 

Více informací na volebním webu.

 

Volby

Partnerství a sponzoring

FIŤák roku 2015/2016

$
0
0

Vyhlašujeme další ročník FIŤáka roku. Vy sami si můžete zvolit, kdo je podle vás ten pravý Superhero FIT ČVUT a zaslouží si pochvalu děkana a ocenění za akademický rok 2015/2016, ať se jedná o učitele, zaměstnance, vašeho kolegu či kolegyni ze školních lavic. Hlasování je pro tyto účely rozděleno na tři kategorie:

  • NEJlepší student FIT - bakalář, magistr i doktorand.
  • NEJlepší vyučující FIT - přednášející, cvičící i asistent.
  • NEJlepší pracovník FIT - všichni ostatní neakademičtí pracovníci FITu, kteří nespadají do výše uvedených kategorií.
 
Hlasování probíhá ve dvou kolech:
  • 1. kolo: NOMINACE vašich kandidátů, 14. 9. – 9. 10. 2016
  • 2. kolo: VOLBA kandidátů na základě nominací, termín bude upřesněn

UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu ošetření hlasování jej můžete provést pouze ze svého fakultního po přihlášení do Google Apps svými ČVUT přihlasovacími údaji - přihlášení ZDE. I tak ale vaše hlasování zůstane v anonymitě, jelikož formulář neukládá Váš login. Požadavky na vstup z jiných adres bez koncovky @fit.cvut.cz nebudou schváleny.

 

PRAVIDLA

1. kolo: NOMINACE

První kolo probíhá v termínu 14. 9. – 9. 10. 2016.
  • Každý může nominovat libovolné množství osob, se kterými má kladnou zkušenost (negativní zkušenosti prosím vyjadřujte v oficiální anketě nebo předložte na pravidelném setkání v rámci akce Zeptejte se děkana). 

Nominujte skrz tyto formuláře (přístup pouze z fakultního účtu viz výše UPOZORNĚNÍ):

 

Příklad nominací
Takto ANO:

Jméno Příjmení Role na FIT Osobní přínos
Jan Adámek učitel Pomohl mi ochotně s doučováním i nad rámec konzultačních hodin, vymyslel optimalizační metodu v rámci naší skupiny a napsal skvělou knihu.
Pavel Novák student Vymyslel perpetum mobile, díky kterému se již nemusí celá skupina učit. 
Eva Dlouhá studentka Naprogramovala skvělou aplikaci do mobilu a vyhrála s ní diplomovou práci roku.  Je také autorem návrhu fakultních placek, díky kterým zná FIT i veřejnost.

Takto NE:

Podobné nominace budou vyřazeny. Rozepište se prosím v nominaci trochu více. To, že je někdo skvělý člověk, opravdu na nominaci nestačí :).

Jméno Příjmení Role na FIT Osobní přínos
JanaDvořákovápracovníkPokaždé se na mě hezky usmívá.
PetrNovákstudentJe proste nejlepsi.
PetrPulcpracovník

Nevím kdo to je, ale jeho jméno slýchám často.

 

 

2. kolo: VOLBA

  • Ve druhém kole HLASUJTE pro NEJlepšího kandidáta v dané kategorii.
  • Každý může hlasovat pro libovolné množství nominovaných, avšak pro každého pouze jedenkrát.  
Viewing all 555 articles
Browse latest View live