Quantcast
Viewing all 555 articles
Browse latest View live

COFIT v zimním semestru 2018/2019

COFIT v zimním semestru 2018/2019

Fakultní kariérní veletrh COFIT se uskuteční 24. října v atriu Nové Budovy ČVUT. Studenti mohou potkat zástupce jednotlivých firem a dozvědět se o aktuálních projektech. Účast na projektech lze uznat v rámci semestrálních či diplomových prací. Nově jsou připraveny osobní schůzky s leadery z prestižních firem nebo FIT talk na téma „Programátor jako dnešní superhrdina?“. Vstup je zdarma a na některé části programu je nutná předchozí registrace.

Program

V atriu budovy bude od 12:30 do 16:30 připraven informační kiosek portálu Spolupráce s průmyslem. Dále mohou studenti navštívit stánky firem, a dozvědět se tak více o oblastech jejich působení, o používaných technologiích a možnostech spolupráce. U nich si studenti také mohou domluvit témata semestrálních a diplomových prací nebo získat inspiraci, jakým směrem se po škole vydat.

Od 12:30 do 16:00 budou mít studenti možnost osobní schůzky s leadery z prestižních firem. Na toto setkání s názvem Face2Face je nutné se přihlásit. Od 12:30 do 16:00 je pro studenty otevřen stánek Kariérního centra ČVUT, které zájemcům poradí ohledně osobního rozvoje a zpracování CV a motivačních dopisů. Od 18:20 se bude konat druhý FIT talk s tématem „Programátor jako dnešní superhrdina?“.

Zúčastní se následující partneři a sponzoři FIT:

Image may be NSFW.
Clik here to view.
CoFIT - plakát
Zlatí partneři
Profinit, Datamole, Komerční banka
Stříbrný partner
Showmax
Bronzoví partneři
NN, Valeo, Deloitte, Accenture, MSD, Etnetera, Eaton, Cleverbee, nangu.TV, Creative Dock
Zlatí sponzoři
EmbedIT, T-Mobile
Stříbrný sponzor
Česká pojišťovna
Bronzoví sponzoři
Gemalto, Ataccama, Commerz Systems, Tipsport, Greyson, eMan, 2N, LMC, NCR, Barclays, EdHouse, Amarula Solutions, Quanti, KPMG, AKKA, OKsystem, Kiwi.com, Unicorn, EY

FIT Talk #2 – Programátor jako dnešní superhrdina?

V rámci veletrhu COFIT proběhne od 16:45 v místnosti T9:111 druhý FIT talk s tématem „Programátor jako dnešní superhrdina?“. Dozvíte se, jestli programátor je nebo není ztělesněním dnešního superhrdiny. Diskutovat na toto téma přijdou partnerské firmy a nebude chybět ani děkan doc. RNDr. Ing. Marcel Jiřina, Ph.D.

Face2Face

Od 12:30 do 16:00 se v místnosti T9:364 můžete zúčastnit letošní novinky Face2Face: 4 oči, 10 minut. Jsou pro vás připravené osobní schůzky s leadery z prestižních firem. Během deseti minut budete mít jedinečnou příležitost zeptat se ohledně firmy na cokoliv. Na osobní setkání je nutné se přihlásit.

O akci

Cílem akce je zprostředkovat studentům kontakt s průmyslem, zejména s dlouhodobými partnery FIT. Studentům se tak nabízí jedinečná šance seznámit se s firmami přímo na akademické půdě. Akce je určena pro studenty všech ročníků a oborů na FIT. Akce je zdarma a na některé části programu je nutná předchozí registrace. Více informací najdete na oficiálních stránkách COFIT.

Image may be NSFW.
Clik here to view.
CoFIT - atrium
Stánky partnerů v atriu Nové budovy ČVUT
Typ akce
Kariérní veletrh
Organizátor
Portál spolupráce s průmyslem, FIT ČVUT
Termín
24. října 2018, 12:30–19:30
Místo
Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Web akce
COFIT

Kontakt

Veletrh pořádá Fakulta informačních technologií ČVUT v rámci projektu Spolupráce s průmyslem. Pro více informací můžete kontaktovat referentku Ing. Lucii Kolomazníkovou. Na oficiálních stránkách COFIT najdete všechny potřebné informace o vystavujících firmách, program, přihlášení na Face2Face a hlasování o COFIT Kinu.

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Lucie Kolomazníková - profile

Ing. Lucie Kolomazníková

Referentka

Oddělení pro spolupráci s průmyslem

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Ing. Lucie Kolomazníková, lucie.kolomaznikova@fit.cvut.czReferentka Oddělení pro spolupráci s průmyslem

RetroHerna – výlet do herní historie

RetroHerna – výlet do herní historie

Projekt RetroHerna vás 29. října vezme na výlet do herní historie. Dvojice nadšenců Vojtěch Straka a David Labský vás seznámí se starými videohrami a s problematikou archivace. Na závěr si budete moci historické herní přístroje také vyzkoušet. Přednáška se uskuteční v rámci cyklu Informatické večery FIT od 18:00 v posluchárně T9:107.

Téma

Image may be NSFW.
Clik here to view.
RetroHerna – výlet do herní historie - plakát

Počítačové hry jsou tu s námi již padesát let. Přijďte si poslechnout, odkud se hry vzaly a jaké byly jejich první krůčky i bouřlivé dospívání na trhu. Dozvíte se, jaké rozmanité technologie je poháněly, jak se vyvinuly v hity a jak zábavné může být nejen je hrát, ale i zkoumat jejich historii.

Bude pro vás připravena rovněž ukázka ze sbírky historických herních přístrojů, které si po přednášce budete moci vyzkoušet. Procházka mozaikou herní historie bude zakončena vážným tématem archivace, a to včetně problémů, které ji provázejí. Dozvíte se rovněž o dalších organizacích, které usilují o to, aby dokumentace počátků herního vývoje zůstala zachována i pro další generace.

O akci

Vstup je zdarma a bez registrace. Přednáška je určena i pro posluchače bez předchozí znalosti probíraného tématu.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Vojtěch Straka – RetroHerna
David Labský – RetroHerna
Termín
29. října 2018, 18:00–19:30
Místo
Posluchárna T9:107, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
Čeština
Záznam
Bude pořízen

O přednášejících

Image may be NSFW.
Clik here to view.
RetroHerna - logo
Logo Retroherny

Kromě toho, že jsou Vojtěch Straka a David Labský studenty na Fakultě informačních technologií, sdílejí také nadšení pro staré hry. Společně s dalšími kolegy založili spolek Herní historie a projekt RetroHerna. Projekt čítá obsáhlou sbírku herních konzolí a počítačů s více než padesátiletou historií.

Vojtěch Straka

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Vojtěch Straka – profile
Vojtěch „sCZther“ Straka je student bakalářského programu FIT ČVUT a amatérský herní historik. Posledních pět let se aktivně věnuje herní archivaci. V roce 2014 stál na počátku projektu RetroHerna, který plně převzal v roce 2016 jako předseda nově vzniklého spolku Herní historie.

David Labský

Image may be NSFW.
Clik here to view.
David Labský – rofile
David „Sanqui“ Labský studuje magisterský program FIT ČVUT a rád programuje pro staré konzole. Považuje se za amatérského digitálního archeologa, mimo jiné se zaměřením na rané internetové hry.

Související obsah

Témata
Cyklus přednášek: Informatické večery FIT
Předchozí přednáška: Představení Bezpečnostní informační služby a možností uplatnění v oblasti IT
Lidé
Přednášející: Vojtěch Straka, David Labský
Záznam akce: Audiovizuální centrum studentů ČVUT
Místa
T9:107
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka

Testování a kontinuální integrace .NET aplikací

Přijďte si 8. 11. od 14:30 poslechnout přednášku o Testování a kontinuální integraci .NET aplikací, která se koná v rámci předmětu Pokročilý .NET a projektivní programování (MI-DNP). Přednáší Tomáš Herceg, autor frameworku DotVVM pro tvorbu webových aplikací a uznávaný Microsoft MVP. Přednáška se koná v místnosti TH:A-1455. Kapacita je omezena.

Téma

Přednáška v rámci magisterského předmětu Pokročilý .NET a projektivní programování vám ukáže, jak správně testovat .NET aplikace. Tomáš Herceg vám prozradí, jak funguje automatizované testování a také jak psát efektivně Unit a Integrační testy. Dále vás seznámí s pojmem kontinuální integrace a s tím, jak funguje a jak ji správně nastavit.

O akci

Přednáška je zdarma a není nutné se na ni registrovat. Přednáška je určena pro studenty a odbornou veřejnost se znalostí platformy .NET. Kapacita přednášky je omezena na 50 posluchačů a studenti předmětu Pokročilý .NET a projektivní programování (MI-DNP) mají prioritu.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Tomáš Herceg – RIGANTI
Termín
8. listopadu 2018, 14:30–16:00
Místo
Zasedací místnost TH:A-1455, Budova A
Thákurova 7, Praha 6
Jazyk
Čeština
Záznam
Nebude pořízen

O přednášejícím

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Tomáš Herceg – profile
Tomáš Herceg je zakladatelem firmy RIGANTI, která se zabývá vývojem software, poskytováním školení a konzultací. Dále je autorem open-source frameworku DotVVM, který umožňuje snadnou tvorbu webových aplikací bez nutnosti psát tisíce řádků kódu v JavaScriptu.

Tomáš také přednáší na českých i zahraničních technických konferencích, nejčastěji o tématech vývoje webových aplikací, o platformě .NET, softwarové architektuře nebo cloud computingu. Tomáš je také autorem webu dotNETportal pro začínající i pokročilé vývojáře a spoluzakladatelem vzdělávacího centra dotNETcollege.

Související obsah

Témata
Předmět: Pokročilý .NET a projektivní programování (MI-DNP)
Lidé
Přednášející: Tomáš Herceg
Místa
TH:A-1455
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Mgr. Ondřej Dvořák, ondrej.dvorak@fit.cvut.czOrganizátor přednášky, vyučující MI-DNP

Odhal krádež identity – Data Science v praxi

Odhal krádež identity – Data Science v praxi

Experti ze společnosti Profinit EU (Zlatý partner FIT) si pro vás 5. listopadu připravili přednášku na téma, jak odhalit krádež identity. Dominik Matula a Zdeněk Veselý vás seznámí s problematikou Big Data a představí vám projekty v oblasti Data Science z praxe. Přednáška se uskuteční v rámci cyklu Informatické večery FIT od 18:00 v posluchárně T9:107.

Téma

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Odhal krádež identity – Data Science v praxi - plakát

Každé kliknutí, každé zobrazení obsahu, každý like vytváří vztah mezi klientem a obsahem. V jedné vteřině vznikají miliardy takových spojení. S rozvojem Big Data technologií je až nesnesitelně snadné tato data ukládat. To ovšem nestačí! Data Science z těchto dat těží informace, které přináší rozhodující výhodu v konkurenčním boji.

Na přednášce zjistíte, jak spam filtr ve vaší klávesnici identifikuje krádež identity. Dále se dozvíte, proč byste měli klasifikovat bankovní transakce a jaké možnosti otevírají Big Data. Přijďte si poslechnout konkrétní příklady Data Science projektů od odborníků z Profinit EU.

O akci

Vstup je zdarma a bez registrace. Přednáška je určena i pro posluchače bez předchozí znalosti probíraného tématu.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Dominik Matula – Profinit EU (Zlatý partner FIT)
Zdeněk Veselý – Profinit EU (Zlatý partner FIT)
Termín
5. listopadu 2018, 18:00–19:30
Místo
Posluchárna T9:107, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
Čeština
Záznam
Bude pořízen

O přednášejících

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Profinit EU - logo
Logo společnosti Profinit EU

Dominik Matula a Zdeněk Veselý jsou zástupci společnosti Profinit EU, která je Zlatým partnerem FIT. Oba dva vystudovali Matematicko-fyzikální fakultu UK. V současnosti pracují na Data Science projektech především v oblastech bankovnictví a telekomunikací. Zabývají se pokročilým statistickým modelováním nad velkými daty.

Dominik Matula

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Dominik Matula – profile
Dominik Matula vystudoval teorii pravděpodobnosti a matematickou statistiku na MFF UK se zaměřením na statistiku v přírodních vědách. Po škole se zabýval analýzou mediální konzumace ve výzkumné agentuře Median, s. r. o. Od roku 2017 působí ve firmě Profinit EU jako konzultant v oblasti Data Science a zaměřuje se na pokročilé datové modelování. Podílel se na projektech například ve dvou českých bankách a ve státní správě. Aktuálně je jedním z řešitelů výzkumného projektu ve spolupráci s MFF UK.

Zdeněk Veselý

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Zdeněk Veselý – rofile
Zdeněk Veselý je absolventem matematické statistiky na MFF UK. Od statistiky pro medicínu i vojenství, přes modelování rizik v energetice i na burze přešel do Profinitu EU. Zde se od roku 2016 zabývá Data Science a Big Data na projektech v bankovnictví, telekomunikacích i jinde.

Související obsah

Témata
Cyklus přednášek: Informatické večery FIT
Předchozí přednáška: RetroHerna – výlet do herní historie
Lidé
Přednášející: Dominik Matula, Zdeněk Veselý
Zlatý partner FIT: Profinit EU
Záznam akce: Audiovizuální centrum studentů ČVUT
Místa
T9:107
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze vybavila své učebny nejmodernějšími technologiemi

Praha 5. 11. 2018Více než 300 nových profesionálních počítačů a dalšího vybavení mohou studenti a pedagogové od tohoto akademického roku využívat na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT). Fakulta tak modernizací technického zázemí výukových prostor udělala první krok ke kompletní inovaci ICT infrastruktury.

„Za necelých deset let svého působení se FIT ČVUT stala významným vzdělávacím i výzkumným pracovištěm v oboru informačních technologií. Tomu by mělo odpovídat nejen vybavení specializovaných laboratoří, které se nám daří zakládat, ale i celková ICT infrastruktura fakulty. Proto ji chceme mít na nejvyšší možné úrovni,“říká k modernizaci děkan fakulty doc. RNDr. Ing. Marcel Jiřina, Ph.D.

Inovaci zahájila FIT ČVUT v letních měsících ve svých učebnách tak, aby ji okamžitě pocítili studenti a vyučující přímo ve výuce. Došlo ke kompletní a jednotné obměně používaného hardwaru a nainstalování nového softwaru.

Základní konfiguraci počítačových stanic nyní tvoří: 4jádrový procesor Intel Xeon E3-1245v6 @ 3.7 GHz, 32GB DDR4 ECC RAM, 512GB NVMe SSD disk a grafická karta NVidia GeForce GTX 1060 s 1152 výpočetními CUDA jádry a 3GB GDDR5 RAM. Jednotnost, výkon, schopnost provozu 24/7, množství strojů a jejich spolehlivost nabízí široké možnosti jejich využití. Primárně fakultě poskytnou zkvalitnění a rozšíření výuky ve všech směrech díky možnosti použití náročnějšího softwaru a aplikací. Paralelně lze stroje využít i například v podobně výkonného výpočetního CPU a GPU clusteru.

Vyměněno bylo v učebnách i veškeré zobrazovací zařízení tak, aby viditelnost byla kvalitní i bez ohledu na okolní světelné podmínky. Nové monitory o velikosti 27" s vysokým rozlišením QHD jsou vybaveny stálou kvalitou obrazu bez ohledu na úhel pohledu a dynamickou regulací jasu díky světelnému senzoru. Projektory byly vyměněny za spolehlivé a bezúdržbové, laserové s vysokým jasem až 5000 ANSI lumenů a rozlišením Full HD. Veškeré vybavení učeben navíc disponuje možností centrální vzdálené správy.

Software je na počítačích v učebnách obměňován dle požadavků a potřeb výuky v každém semestru. Nyní však byly povýšeny a sjednoceny operační systémy, a to konkrétně Windows na verzi Windows 10 a linuxové distribuce byly změněny z Gentoo na openSUSE Leap 15. Celá obnova učeben proběhla za podpory MŠMT z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

„Technické zázemí fakulty díky jejímu rychlému vývoji vznikalo a také se obnovovalo postupně. Nejednotnost pak měla za následek náročnější i dražší údržbu. Proto jsme se rozhodli do ICT infrastruktury fakulty investovat a kompletně ji obměnit tak, aby vše fungovalo efektivně a bylo profesionální, což nám z dlouhodobého hlediska finance ušetří. Naše učebny tak nyní obsahují vysoce výkonné stroje, které budou i za 5 let velmi kvalitní,“ doplňuje ke změnám Ing. Martin Vaňko, vedoucí ICT oddělení.

V rámci společného projektu s Fakultou architektury ČVUT v Praze prošly technickou inovací také prostory, které fakulty sdílí. Budova tak například získala nejmodernější Wi-Fi technologii a ve všech čtyřech posluchárnách byly kompletně vyměněny projekční systémy a modernizováno ozvučení. Nové projektory s laserovou technologií nyní nabízí Full HD rozlišení a největší z poslucháren pro 300 lidí má možnost promítání v režimu Edge Blending – jednoho velkého kompaktního obrazu pomocí synchronizace všech 3 projektorů najednou. Nově byly také zabudovány obrazovky nad vstupy do poslucháren. Kromě programu místnosti na ně může být promítán například i živý stream, čehož se bude hodně využívat také na konferencích a dalších akcích, které často v těchto prostorách probíhají.

V dalších krocích svých inovací plánuje FIT ČVUT například obnovu veškeré počítačové sítě na síť s vysokou propustností a nízkými latencemi, rozšíření výpočetního cloudu pro podporu vědy, výzkumu a výuky, zřízení velkého centrálního datového úložiště pro vědce i studenty a zprovoznění výkonného výpočetního clusteru.

Kontakt

Tiskovou zprávu vydala Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze. Kontaktní osobou je Bc. Veronika Dvořáková z PR oddělení.

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Veronika Dvořáková - profile

Bc. Veronika Dvořáková

PR referentka

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka

Accelerating Data Science at the Edge Using FPGAs

Prof. Viktor K. Prasanna vám 9. 11. od 11:00 představí práci v Data Science Lab na University of Southern California. Na přednášce s názvem „Accelerating Data Science at the Edge Using FPGAs“ ukáže paralelní architektury a algoritmy založené na FPGA pro různá jádra datové analýzy. Přednáška se uskuteční v místnosti TH:A-1455 a bude v angličtině.

Téma

Data Science se v posledních letech rozvíjejí díky novým aplikacím v různých oblastech, včetně zdravotnictví, energetiky nebo technologie „Autonomous X“. Mnohé z nich jsou kyber-fyzikálně-sociální systémy s přísnými požadavky na latenci, propustnost a energetickou účinnost. S nedávnými dramatickými pokroky v oblasti FPGA se tato zařízení používají spolu s vícejádrovými a nově vznikajícími paměťovými technologiemi k realizaci pokročilých platforem pro urychlení různých komplexních aplikací.

Tato přednáška představí práci v Data Science Lab na University of Southern California (USC) a možnosti rekonfigurovatelných výpočtů, odpovídajících současným trendům akcelerátorů pro Data Science. Názorně ukáže paralelní architektury a algoritmy založené na FPGA pro různá jádra datové analýzy v procesech zpracování grafů a strojového učení pro tzv. „edge processing“.

Zatímco prof. Prasanna představí metodiku co-designu algoritmů a architektur pro realizaci vysoce výkonných akcelerátorů grafů a strojového učení, ukáže roli modelování a algoritmických optimalizací pro vývoj vysoce účinných IP jader. Pro vkládání grafů vyvíjí novou výpočetně účinnou techniku pomocí vzorkování grafů, které je škálovatelné.

Pro CNN inferenci vyvinuli paralelní frekvenční doménu pro konvoluční algoritmy a datové uspořádání pro realizaci vysoce výkonných a energeticky efektivních návrhů používajících FPGA. Závěrem identifikovali příležitosti a výzvy při využívání vznikajících heterogenních architektur složených z vícejádrových procesorů, FPGA, GPU a koherentní paměti.

O akci

Přednáška je zdarma a není nutné se na ni registrovat. Přednáška je primárně určena pro studenty a odbornou veřejnost s pokročilou znalostí FPGA, paralelních algoritmů a architektur.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Viktor K. Prasanna – University of Southern California (USC)
Termín
9. listopadu 2018, 11:00–12:00
Místo
Zasedací místnost TH:A-1455, Budova A
Thákurova 7, Praha 6
Jazyk
Angličtina
Záznam
Nebude pořízen

O přednášejícím

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Viktor Prasanna – profile
Viktor K. Prasanna je předsedou pro technické obory v nadaci Charles Lee Powell na Ming Hsieh Department of Electrical Engineering a profesorem informatiky na University of Southern California (USC). Na UCS je také ředitelem Center for Energy Informatics a vede FPGAData Science Lab. Jeho výzkumné zájmy zahrnují paralelní a distribuované výpočty, návrh akcelerátorů, rekonfigurovatelné architektury a algoritmy a vysoce výkonné výpočty.

V letech 2003–2006 působil jako šéfredaktor IEEE Transactions on Computers a v současné době je šéfredaktorem časopisu Parallel and Distributed Computing. Prasanna byl zakládajícím předsedou technické komise IEEE Computer Society on Parallel Processing. Je řídícím spolupředsedou mezinárodního sympozia IEEE Parallel and Distributed Processing a řídící předseda mezinárodní konference IEEE on High Performance Computing.

Jeho práce získala nejlepší ocenění na předních fórech v oblasti paralelních výpočtů, HPC a FPGA, včetně Computing Frontiers, International Parallel and Distributed Processing Symposium a ACM International Symposium on FPGAs. Je členem IEEE, ACM a American Association for Advancement of Science (AAAS). V roce 2009 obdržel ocenění za Outstanding Engineering Alumnus od Pennsylvania State University. V roce 2015 získal cenu W. Wallace McDowell od IEEE Computer Society za příspěvky k rekonfigurovatelným počítačům.

Související obsah

Lidé
Přednášející: Viktor K. Prasanna
Místa
TH:A-1455
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
doc. Ing. Hana Kubátová, CSc., hana.kubatova@fit.cvut.czOrganizátorka přednášky

Pět let po studiu FIT – co jsem se naučil v praxi

Pět let po studiu FIT – co jsem se naučil v praxi

Přijďte si 12. listopadu poslechnout přednášku na téma kariérního růstu absolventa FIT. Ahliddin Ibragimov se s vámi podělí o zkušenosti z působení ve společnosti Barclays (Bronzový sponzor FIT). Na závěr vám nabídne pár užitečných rad a tipů z praxe k budoucí IT kariéře. Přednáška se uskuteční v rámci cyklu Informatické večery FIT od 18:00 v posluchárně T9:107.

Téma

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Pět let po studiu FIT – co jsem se naučil v praxi - plakát

Ahliddin vám během své přednášky prozradí, jak se dostal od pozice IBM stážisty na pozici Senior Software Developer ve společnosti Barclays. Seznámí vás s používanými technologiemi a s problémy, které denně řeší jako programátor. Na závěr vám předá deset kariérních tipů z praxe, které by rád sám dostal, když ještě studoval FIT.

O akci

Vstup je zdarma a bez registrace. Přednáška je určena i pro posluchače bez předchozí znalosti probíraného tématu.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Ahliddin Ibragimov – Barclays (Bronzový sponzor FIT)
Termín
12. listopadu 2018, 18:00–19:30
Místo
Posluchárna T9:107, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
Čeština
Záznam
Bude pořízen

O přednášejícím

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Ahliddin Ibragimov – profile
Ahliddin Ibragimov je absolventem Fakulty informačních technologií ČVUT, kde vystudoval bakalářský obor Informační technologie, předchůdce dnešního oboru Bezpečnost a informační technologie. Již při studiu získával praxi a postupně pracoval ve firmách IBM, Elephant Orchestra nebo CA Technologies. Aktuálně pracuje ve společnosti Barclays, kde se zabývá vývojem softwaru, který denně zpracovává desítky millionů transakcí, a šetří tak firmě každý den desítky tisíc eur.

Související obsah

Témata
Cyklus přednášek: Informatické večery FIT
Předchozí přednáška: Odhal krádež identity – Data Science v praxi
Lidé
Přednášející: Ahliddin Ibragimov
Bronzový sponzor FIT: Barclays
Místa
T9:107
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka

Angular

Přijďte si 22. 11. od 14:30 poslechnout přednášku s názvem Angular, která se koná v rámci předmětu Pokročilý .NET a projektivní programování (MI-DNP). Vojtěch Mašek vás seznámí s frameworkem Angular, TypeScriptem a se základy Single Page aplikací. Přednáška se koná v místnosti TH:A-1455. Kapacita je omezena.

Téma

Přednáška v rámci magisterského předmětu Pokročilý .NET a projektivní programování vám nastíní problematiku webového frameworku Angular, který se zaměřuje na tvorbu Single Page aplikací. Vojtěch Mašek vám představí programovací jazyk TypeScript a seznámí vás se základy Single Page aplikací.

O akci

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Logo - Angular
Logo Angular

Přednáška plynule navazuje na téma webových technologií prezentovaných v rámci předmětu Pokročilý .NET a projektivní programování (MI-DNP). Přednáška je zdarma a není nutné se na ni registrovat. Akce je určena pro nováčky ve frameworku Angular se základy programovacího jazyka TypeScript. Kapacita přednášky je omezena na 50 posluchačů a studenti předmětu MI-DNP mají prioritu.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Vojtěch Mašek – FlowUp
Termín
22. listopadu 2018, 14:30–16:00
Místo
Zasedací místnost TH:A-1455, Budova A
Thákurova 7, Praha 6
Jazyk
Čeština
Záznam
Nebude pořízen

O přednášejícím

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Vojtěch Mašek – profile
Vojtěch Mašek je vedoucí vývojář ve společnosti FlowUp. Vede týmy k naplnění jejich cílů. Má rád čistou architekturu a kód, který sleduje moderní trendy frontendového vývoje. Je technologický nadšenec se zkušeností s frameworkem Angular a programovacím jazykem TypeScript.

Související obsah

Témata
Předmět: Pokročilý .NET a projektivní programování (MI-DNP)
Předchozí přednáška: Testování a kontinuální integrace .NET aplikací
Lidé
Přednášející: Vojtěch Mašek
Místa
TH:A-1455
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Mgr. Ondřej Dvořák, ondrej.dvorak@fit.cvut.czOrganizátor přednášky, vyučující MI-DNP

Změny na webu v roce 2018

Webmasteři vydávají každý týden zprávu, co se na webu v tomto období změnilo. Přehled týdnů v roce 2018 naleznete na této stránce.

Týden 44
Ve 44. týdnu (29. 10. – 2. 11. 2018) jsme zveřejnili stránku Informatického večera od společnosti Profinit. Také jsme jsme navrhovali stránky některých oddělení a kateder fakulty. Komunikovali jsme taky s proděkanem pro vědu a výzkum a se zástupkyní proděkana pro vnější vztahy ohledně částí webu, za které jsou zodpovědní.
Týden 43
Ve 43. týdnu (22.–26. 10. 2018) byly zveřejněny výsledky voleb do Akademického senátu FIT. Zveřejnili jsme také stránku Informatického večera s RetroHernou. Komunikovali jsme také s panem proděkanem Starostou ohledně stránek v sekci Věda a výzkum.
Týden 42
Ve 42. týdnu (15.–19. 10. 2018) jsme navrhli osnovy jednotlivých kateder, které jsme zaslali k dalším návrhům jejich vedoucím. Rovnež jsme pracovali i na stránce kariérního veltrhu COFIT, kterou jsme již také zveřejnili, a dalšího Informatického večera.
Týden 41
Ve 41. týdnu (8.–12. 10. 2018) jsme dále především navrhovali malé novinky. Vytvořili jsme také nové stránky Fiťácký informatický korespondenční seminář 2018/2019 a přednášky Bezpečnostní informační služby pro Informatické večery.
Týden 40
V 40. týdnu (1.–5. 10. 2018) začal nový akademický rok, což znamenalo vytvoření spousty novinek o akcích. Také jsme na web přidali informaci o vyhlášení voleb do Akademického senátu FIT.
Týden 39
V 39. týdnu (24.–27. 9. 2018) jsme završili dva dlouhodobé úkoly. Na produkční web jsme zanesli změnu týkající se legislativy doktorského programu – navrhli jsme novou strukturu a obsah celkem čtyř stránek. Také jsme vydali stránku v češtině o Katedře informační bezpečnosti.
Týden 38
V 38. týdnu (17.–23. 9. 2018) jsme pokračovali v revizích bakalářských a magisterských studijních oborů. Připravili jsme stránky pro akce LockFest a LinuxDays. Jinak jsme prováděli běžné práce na webu.
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Marie Böhmová, marie.bohmova@fit.cvut.czSprávkyně obsahu webu

Změny na webu v 38. týdnu roku 2018

V 38. týdnu (17.–23. 9. 2018) jsme pokračovali v revizích bakalářských a magisterských studijních oborů. Připravili jsme stránky pro akce LockFest a LinuxDays. Jinak jsme prováděli běžné práce na webu.

V tomto týdnu jsme navrhli a po schválení na web přidali následující stránky:

Bakalářské zaměření Počítačová grafika
Čekáme na schválení možnosti zveřejněnit fotografie garantů
Bakalářský obor Webové a softwarové inženýrství
Pouze na beta webu, stránka na produkčním webu neexistuje
Knowledge Engineering Master Branch
Anglická verze magisterského oboru Znalostní inženýrství
Bakalářský obor Znalostní inženýrství
Sjednocení s ostatními studijními obory
LockFest 2018
Včetně velké novinky na hlavní stranu

Panem proděkanem Starostou byla schválena revize stránek legislativy týkající se doktorského studijního programu. Tu zaneseme na produkční web v příštím týdnu. K posunu došlo i u stránky o nové Katedře informační bezpečnosti. Vytvořili jsme bodový návrh obsahu, který byl schválen prof. R. Lórenczem. Návrh jsme poté rozpracovali do souvislého textu. V současnosti čekáme na schválení.

Vytvořili jsme anglickou verzi české stránky magisterské specializace Teoretická informatika a návrh stránky pro Katedru teoretické informatiky. Vypracován byl také návrh stránky o letošním ročníku LinuxDays, který se začátkem příštího týdne zašle ke schválení zodpovědné osobě.

Pro snazší práci webmasterů jsme sepsali návody na správu jak produkčního, tak beta webu. Jedná se o základy HTML, přihlášení do administrace, přidání novinky na web či pravidla pevných mezer. Rovněž jsme prováděli běžné týdenní úkony na webu – aktualizace stránek s výběrovými řízeními a nedoručenou poštou. Také jsme zkontrolovali zápis ze zasedání Akademického senátu, které se konalo 18. 9.

V tomto týdnu se navrhly a na web přidala novinka Hackathon Q-TON 3.0. Dále jsme navrhli novinku Prague Apotheosis – Video Mapping. Ta bude podle pokynů PR oddělení zveřejněna na začátku října.

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Marie Böhmová, marie.bohmova@fit.cvut.czSprávkyně obsahu webu

Změny na webu v 39. týdnu roku 2018

V 39. týdnu (24.–27. 9. 2018) jsme završili dva dlouhodobé úkoly. Na produkční web jsme zanesli změnu týkající se legislativy doktorského programu – navrhli jsme novou strukturu a obsah celkem čtyř stránek. Také jsme vydali stránku v češtině o Katedře informační bezpečnosti.

V tomto týdnu jsme navrhli a po schválení na web přidali následující stránky:

Legislativa týkající se doktorského studijního programu
V současnosti se neplánuje anglický překlad
Předpisy týkající se doktorského studijního programu
V současnosti se neplánuje anglický překlad
Formuláře týkající se doktorského studijního programu
V současnosti se neplánuje anglický překlad
Šablony týkající se doktorského studijního programu
V současnosti se neplánuje anglický překlad
LinuxDays 2018
V současnosti navrhujeme anglický překlad
Společně s tím jsme provedli i revizi obecné stránky o konferenci a zveřejnili velkou novinku
Katedra informační bezpečnosti
V současnosti navrhujeme anglický překlad
Sjednotili jsme URL a nadpisy stránek u všech kateder
Informatické večery FIT
Revize stránky a příprava na nový semestr
Zápis z 20. zasedání Akademického senátu FIT
Rovněž jsme vložili nová usnesení Akademického senátu

Na požádání proděkana M. Balíka jsme navrhli změnu stránky o informačních systémech pro zaměstnance. Stránka ještě nebyla upravena. Navrhneme nejdříve i změny v sekci Student, abychom mohli změnit obě stránky současně. Zveřejnili jsme také prezentace ze zápisu do studia. Na požadavek proděkana Š. Starosty jsme skryli stránku výzkumné skupiny Síťová bezpečnost.

Na různých stránkách obsahujících kontakty jsme přidali prof. R. Lórencze jako vedoucího nové katedry a uvedli novou proděkanku pro rozvoj. Na ČVUT stránkách opět změnili soubor Studijního a zkušebního řádu. Prošli jsme tedy stránky a nahradili odkazy na důležité dokumenty mail aliasy, aby další taková změna znamenala minimální zátež pro webmastera.

Obeslali jsme garanty některých bakalářských oborů k opřipomínkování navržených stránek oborů. Průběžně vytváříme návrhy na nové stránky kateder. Rovněž jsme prováděli běžné týdenní úkony na webu – aktualizace stránek s výběrovými řízeními a nedoručenou poštou.

Navrhli jsme a na web přidali následující novinky:

Ze schůze fakulty vyplnynuly následující úkoly:

  • Změna stránky o akreditacích v souvislosti s jejich prodloužením
  • Informovat studenty o zániku systému Edux a vzniku dvou nových systémů – Moodle a Course Pages, případně i Klasifikace
  • Kontaktování volební komise ohledně stránek k nadcházejícím volbám

Také jsme vyměnili fixy ve všech učebnách. A v učebnách na 10. patře zapojili kabely do počítačů.

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Marie Böhmová, marie.bohmova@fit.cvut.czSprávkyně obsahu webu

Změny na webu v 40. týdnu roku 2018

V 40. týdnu (1.–5. 10. 2018) začal nový akademický rok, což znamenalo vytvoření spousty novinek o akcích. Také jsme na web přidali informaci o vyhlášení voleb do Akademického senátu FIT.

V tomto týdnu jsme navrhli a po schválení na web přidali následující stránky:

LinuxDays 2018 v angličtině
Včetně velké novinky na hlavní stranu a úpravy úvodní obecné strany
Volby do Akademického senátu FIT 2018
Včetně malé novinky na hlavní stranu
Přednáška: 10 věcí, které bych si přál vědět předtím, než jsem začal kariéru v oblasti data-science
Stránka jak v češtině, tak v angličtině
Včetně malých novinek na hlavní stranu
Informatický večer: Od programátora na volné noze k CTO start-upu
Příští týden nám PR oddělení zašle ještě grafiku a odkazy na sociální sítě
Stránku poté aktualizujeme a vydáme velkou novinku
Informatické večery FIT v zimním semestru 2018/2019
Stránka Informatických večerů pro tento semestr

Aktualizovali jsme stránku o anketě hodnocení výuky ČVUT o výsledky z minulého semestru. Vydali jsme o výsledcích novinku jak v češtině, tak v angličtině.

Na pokyn Studijního oddělení jsme také průběžně aktualizovali nedoručenou poštu. Dále jsme zanesli na web seznam studentů, kteří získali cenu za vynikající bakalářskou nebo diplomovou práci. Na stránkách s časovými plány jsme změnili podle nového harmonogramu konec akademického roku. A zanesli jsme změnu týkající se úředních hodin STO z důvodu imatrikulace.

Pro PR oddělení jsme u Informatických večerů navrhli sekci Připravujeme pro budoucí přednášky. Zveřejnili jsme tiskové zprávy o LinuxDays a Katedře informační bezpečnosti. Přidávali jsme odkazy na stránky do sekce Psalo se o nás. Přeložili jsme a zaslali ke schválení text o dnech otevřených dveří a vytvořili návrh stránky o letošním ročníku FIKS.

Pro pana proděkana Starostu jsme trochu upravili menu v sekci pro doktorandy.

Navrhli jsme a na web přidali následující novinky:

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Marie Böhmová, marie.bohmova@fit.cvut.czSprávkyně obsahu webu

Změny na webu v 41. týdnu roku 2018

Ve 41. týdnu (8.–12. 10. 2018) jsme dále především navrhovali malé novinky. Vytvořili jsme také nové stránky Fiťácký informatický korespondenční seminář 2018/2019 a přednášky Bezpečnostní informační služby pro Informatické večery.

V tomto týdnu jsme navrhli a po schválení na web přidali následující stránky:

Fiťácký informatický korespondenční seminář 2018/2019
Včetně velké novinky na hlavní stranu a úpravy úvodní obecné strany
Informatický večer: Představení Bezpečnostní informační služby a možností uplatnění v oblasti IT
Včetně úpravy úvodní obecné strany a stránky pro tento semestr
Příští týden bude o akci zveřejněna velká novinka
Informační systémy
Aktualizace stránky v sekci Zaměstnanec

Navrhli jsme a ke schválení zaslali anglický obsah pro Katedru informační bezpečnosti a vložili jsme velkou novinku na hlavní stranu. Na stránku informatického večera 15. 10. jsme doplnili sociální sítě a grafiku.

Se Studijním oddělením jsme komunikovali změny v harmonogramu ČVUT a na stránkách přijímacího řízení. S referentkou pro doktorský studijní program jsme komunikovali úpravy stránky s nabízenými doktorskými předměty. Aktualizovali jsme také stránku pro nováčky ve spolupráci s ICT oddělením a proděkanem Balíkem.

Dále jsme aktualizovali stránky výběrových řízení a nedoručené pošty. Také jsme přidávali odkazy na stránky do sekce Psalo se o nás.

Navrhli jsme a na web přidali následující novinky:

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Marie Böhmová, marie.bohmova@fit.cvut.czSprávkyně obsahu webu

Změny na webu v 42. týdnu roku 2018

Ve 42. týdnu (15.–19. 10. 2018) jsme navrhli osnovy jednotlivých kateder, které jsme zaslali k dalším návrhům jejich vedoucím. Rovnež jsme pracovali i na stránce kariérního veltrhu COFIT, kterou jsme již také zveřejnili, a dalšího Informatického večera.

V tomto týdnu jsme navrhli a po odsouhlasení na web přidali stránku Kariérního veletrhu COFIT. Upravili jsme rovnež obecnou stranu o veletrhu a přidali novinku na hlavní stranu.

Po vzoru již zveřejněné Katedry informační bezpečnosti jsme navrhli osnovy ostatních kateder. Ty jsme zaslali jejich vedoucím ke kontrole a doplnění. Po schválení začneme pro tyto stránky tvořit obsah.

Připravovali jsme další přednášku z cyklu Informatické večery FIT. Ze zaslaných podkladů jsme navrhli obsah stránky RetroHerna – výlet do herní historie. V současnosti čekáme na schválení návrhu přednášejícími. Na web budeme umisťovat na začátku příštího týdne.

S volební komisí jsme navrhli doplnění stránky o přihlášené kandidáty a novinku, která se týká elektronických voleb. V příštítým týdnu plánujeme vyvěsit výsledky voleb a k nim rovněž novinku na hlavní stranu.

Pro proděkana M. Balíka jsme navrhli anglický překlad stránky Kde najdete učebny. V současnosti čekáme na schválení. Dále jsme vytvořili úvodní stranu jako rozcestník k bakalářským oborům. Článek je primárně určen na nový web.

Prošli jsme anglické stránky a opravili jsme obory, do kterých se letos bude konat přijímací řízení. Dále jsme navrhli stránku pro magisterské přijimací řízení do anglické formy, abychom měli připravený text, až se zveřejní nové podmínky přijímacího řízení.

Také se na webu děly další bežné úkony. Zveřejňovali jsme nedoručenou poštu nebo výběrová řízení. Také jsme přidávali nové partnery a jejich loga na stránky. Zároveň jsme doplnili všechny novinky zpětně do začátku července na nový web.

Navrhli jsme a na web přidali následující novinky:

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Marie Böhmová, marie.bohmova@fit.cvut.czSprávkyně obsahu webu

Změny na webu v 44. týdnu roku 2018

Ve 44. týdnu (29. 10. – 2. 11. 2018) jsme zveřejnili stránku Informatického večera od společnosti Profinit. Také jsme navrhovali stránky některých oddělení a kateder fakulty. Komunikovali jsme taky s proděkanem pro vědu a výzkum a se zástupkyní proděkana pro vnější vztahy ohledně částí webu, za které jsou zodpovědní.

V tomto týdnu jsme navrhli a po schválení na web přidali následující stránky:

Informatický večer: Odhal krádež identity – Data Science v praxi
Včetně úpravy úvodní obecné strany a stránky pro tento semestr a zveřejnění velké novinky
Smazali jsme z úvodní strany sekci Připravujeme
Where to Find Classrooms
Překlad stránky Kde najdete učebny pro anglické studenty
Cena Wernera von Siemense
Aktualizace stránky a doplnění o současný ročník soutěže
Zveřejnění malé novinky

Dále jsme vytvořili návrhy na revizi stránek pro Katedru teoretické informatiky. Návrh zašleme ke schválení příští týden. Také jsme navrhli revizi stránky Vědecké rady, Sekretariátu děkana a podatelny a Tajemníka a hospodářské správy. Návrhy v současné chvíli prochází interní revizí. Poté je zašleme ke schválení.

Vytvořili jsme stránku k Informatickému večeru X-definice: zpracování a transformace dat. Tento týden jsme rovněž navrhli malou novinku k akci Běh 17. listopadu. Dále jsme také sepsali novinku volejbalovém turnaji v Souboji fakult.

Sešli jsme se J. Scholtzovou kvůli plánované novince o kurzu ATHENS a revizi stránek o výměnných zahraničních pobytech. Navrhli jsme tedy malou novinku o kurzech, které budou na FIT probíhat během listopadu.

Proděkanovi Š. Starostovi jsme na jeho požadavek zaslali seznam všech stránek, které jsou zařazeny v části Věda. Pan proděkan navrhl některé stránky úplně skrýt. V současnosti diskutujeme nejlepší postup.

Začali jsme pracovat na tvorbě stránek o webmasterovi. Na beta webu máme navrženou samotnou stránku Webmaster, změny na webu za rok 2018 a čtyři logy za jednotlivé týdny.

Na požadavek PR oddělení jsme pro nějaké stránky navrhli novou kratší URL. Také jsme zveřejňovali výběrová řízení a aktualizovali tabulku důležitých stránek na novém webu FIT podle pokynů vedení.

Navrhli jsme a na web přidali následující novinky:

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Marie Böhmová, marie.bohmova@fit.cvut.czSprávkyně obsahu webu

X-definice – zpracování a transformace dat

X-definice – zpracování a transformace dat

Jiří Kamenický ze společnosti Syntea software group a.s. si pro vás 19. listopadu připravil přednášku o frameworku X-definice. Seznámí vás s touto technologií a ukáže vám její praktické použití v enterprise aplikacích na konkrétním projektu. Přednáška se uskuteční v rámci cyklu Informatické večery FIT od 18:00 v posluchárně T9:107.

Téma

X-definice je rozsáhlý framework pro zpracování a transformace dat v XML nebo JSON formátu. Dobře funguje i na větších projektech, např. pojišťování motorových vozidel v ČR a SK. Poslední verze byla letos vydána jako open-source.

Přednáška vás uvede do problematiky X-definic a ukáže vám praktické použití této technologie v enterprise aplikacích. Přednášející vám předvede uplatnění tohoto frameworku na konkrétním rozsáhlém projektu, ve kterém je použita validace, transformace, workflow a metajazyky.

O akci

Přednáška by měla přispět k podpoře provázání prostředí školy a praxe a potenciálně napomoci k navázání spolupráce ohledně využívání frameworku X-definic a podílení se na tvorbě open-source komunity. Přednáška je vhodná zejména pro studenty magisterského oboru Webové a softwarové inženýrství a především pro zapsané do předmětu Pokročilé databázové systémy (MI-PDB.16).

Vstup je zdarma a bez registrace. Přednáška je určena i pro posluchače bez předchozí znalosti probíraného tématu.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Jiří Kamenický – Syntea software group a.s.
Termín
19. listopadu 2018, 18:00–19:30
Místo
Posluchárna T9:107, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
Čeština
Záznam
Bude pořízen

O přednášejícím a společnosti

Jiří Kamenický a Václav Trojan jsou zástupci firmy Syntea software group a.s. Jiří Kamenický se na přednášce představí jako výkonný ředitel této společnosti, která se zaměřuje na vývoj a použití technologie X-definice. Autorem této technologie je Václav Trojan.

Jiří Kamenický

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Jiří Kamenický – profile
Ing. Jiří Kamenický vystudoval Fakultu elektrotechnickou ČVUT. Se svým bratrem vypracoval kód a programové vybavení pro osobní počítače známé jako „Čeština bratří Kamenických“. Založil společnost 5Soft a.s., která se později transformovala do společnosti Koncept a.s. a následně do společnosti Syntea software group a.s. Zde dodnes zastává roli předsedy správní rady a výkonného ředitele.

Václav Trojan

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Václav Trojan – profile
Mgr. Václav Trojan vystudoval Filozofickou fakultu UK, obor sociologie-filosofie. V letech 1970–1990 pracoval ve Výzkumném ústavu matematických strojů, kde se věnoval práci na jádru operačního systému DOS 3 a vývoji překladačů (Systran, Pascal, C). Od roku 2000 dodnes pracuje v Syntea software group a.s., kde se věnuje vývoji prostředků pro práci s XML. Externě vyučuje základy programování Java na Katedře algebry na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Syntea - logo
Logo Syntea software group a.s.

Syntea software group a.s.

Syntea software group a.s. je dodavatelem IT řešení, vlastních technologií a služeb. V roce 2005 společnost Syntea založila Institut Informatiky – Vyšší odbornou školu, kterou společnost provozovala v letech 2005–2015. Už od svého vzniku se společnost Syntea software group a.s. soustředila také na vývoj vlastních technologií. V rámci této činnosti od roku 2004 začala s vývojem technologie X-definice, kterou v různých etapách prezentovala na konferenci XML-Prague a v roce 2018 ji uvolnila ve formě open-source.

Související obsah

Témata
Cyklus přednášek: Informatické večery FIT
Předchozí přednáška: Pět let po studiu FIT – co jsem se naučil v praxi
Lidé
Přednášející: Jiří Kamenický
Záznam akce: Audiovizuální centrum studentů ČVUT
Místa
T9:107
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka

Změny na webu v 45. týdnu roku 2018

Ve 45. týdnu (5.–9. 11. 2018) jsme vytvořili stránky některých oddělení fakulty, které pošleme k následnému schválení zodpovědným osobám. Rovněž jsme zveřejnili stránku o přednášce Angular a o přednášce Accelerating Data Science at the Edge Using FPGAs. Také jsme vytvořili a na web přidali stránku Informatického večera od společnosti Barclays.

V tomto týdnu jsme navrhli a po schválení na web přidali následující stránky:

Informatický večer: Pět let po studiu FIT – co jsem se naučil v praxi
Včetně úpravy úvodní obecné strany a stránky pro tento semestr a zveřejnění velké novinky
Tisková zpráva: Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze vybavila své učebny nejmodernějšími technologiemi
Korektura textu
Včetně úpravy úvodní obecné strany a stránky pro tento kalendářní rok
Vydání velké novinky na hlavní stranu
Přednáška: Angular
Vytvoření stránky o přednášce a zveřejnění novinky
Přednáška: Accelerating Data Science at the Edge Using FPGAs
Vytvoření stránky o přednášce v češtině i angličtině a zveřejnění novinky
Erasmus and Exchange students
Na pokyny Studijního oddělení jsme aktualizovali stránku
Sekce Webmaster
Revize stránky Webmaster a zveřejnění týdenních zpráv o změnách na webu

Dále jsme vytvořili revizi stránek pro jednotlivá oddělení proděkanátů. Stránky v současné době probíhají interní revizí. Poté je zašleme ke schválení zodpovědným osobám.

Na pokyn předsedy volební komise jsme zveřejnili termín a místo ustavujícího zasedání Akademického senátu. Po tomto zasedání bychom rádi aktualizovali stránku se seznamem senátorů. Vytvořili jsme tedy návrh stránky a obeslali jsme nově zvolené senátory, zda souhlasí se zveřejněním své fotografie.

Rovněž jsme vydali anglickou verzi velké novinky k otevření nové Katedry informační bezpečnosti. Aktualizovali jsme stránku patentu doktoranda M. Bartíka. Na web jsme také zanesli změnu úředních hodin Studijního oddělení. Dále jsme aktualizovali stránku Psalo se o nás, Nedoručená pošta a stránku s telefony zaměstnanců.

Navrhli jsme a na web přidali následující novinky:

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Marie Böhmová, marie.bohmova@fit.cvut.czSprávkyně obsahu webu

dreamBIG with Lukáš Kroc

dreamBIG with Lukáš Kroc

Lukáš Kroc si pro vás připravil ve středu 5. prosince přednášku na téma doslova hvězdného kariérního růstu. Lukáš pracoval ve špičkových společnostech jako SpaceX či NASA a podílel se na projektech Falcon 9 a Dragon. Přednáška se uskuteční v rámci cyklu Informatické večery FIT od 18:00 v posluchárně T9:105. Na akci je nutné se registrovat.

Téma

Image may be NSFW.
Clik here to view.
dreamBIG with Lukáš Kroc - plakát

Lukáš je obohacen praxí u nejlepších technologických společnostech na světě (SpaceX, NASA). Během přednášky vám nastíní své vnímání inženýrství, a to nejen toho softwarového. Prozradí vám, proč vnímá inženýrství jako umění, které vdechuje novým nápadům život. Díky pestrosti své kariéry musel Lukáš často bojovat s časem, a tak vám předá zkušenosti, kdy je dobré plánovat a kdy spíše zariskovat.

Dozvíte se také, co člověk s tak pestrou a bohatou kariérou považuje za úspěch – zda doručení balíčku Českou poštou nebo kolonizaci Marsu. Lukáš se netají tím, že je spíše introvert. Prozradí vám proto, jak nejlépe komunikuje s lidmi a objevuje nové věci kolem sebe. S úspěchy a sny souvisí i pevný hodnotový žebříček a vy máte možnost se dozvědět, jaký je ten Lukášův.

O akci

Akce je zdarma a je nutná předchozí registrace. Přednáška je určena i pro posluchače bez předchozí znalosti probíraného tématu.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Lukáš Kroc
Termín
5. prosince 2018, 18:00–19:30
Místo
Posluchárna T9:105, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
Čeština
Záznam
Bude pořízen

O přednášejícím a společnosti

Přednáška se koná ve spolupráci s organizací dreamBIG, která vám na představí předního experta na softwarové inženýrství. Lukáš Kroc své zkušenosti získal u špičkových světových technologických společností, přesto je téměř nemožné dohledat o něm na internetu více informací.

Lukáš Kroc

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Lukáš Kroc – profile

Lukáš Kroc má za sebou angažmá v SpaceX a NASA, kde zastával pozici softwarového inženýra a pomohl na oběžnou dráhu vypustit rakety Falcon 9 a moduly Dragon. Od Elona Muska však odešel a vydal se zcela jinou cestou, a to do startupu Caspar.AI, který se zabývá chytrou domácností.

Nyní je zpět v České republice a pracuje se známým startupovým studiem Creative Dock (Bronzový partner FIT) a jeho projektem Kontakto. Sám ale tvrdí, že si nesnaží budovat jednu kariéru. Během své životní dráhy stihl také procestovat jihozápad USA, být učitelem matematiky a vystudovat slavnou Cornell University.

dreamBIG

Image may be NSFW.
Clik here to view.
dreamBIG- logo
Logo dreamBIG

Společnost dreamBIG zastupuje nastupující talentované i zkušené a prověřené IT profesionály, kteří ve svých kariérách nechtějí stát na místě. Vývojáře, testery i například datové inženýry spojuje s jedinečnými pracovními příležitostmi dřív, než oficiálně spatří světlo světa.

Související obsah

Témata
Cyklus přednášek: Informatické večery FIT
Předchozí přednáška: X-definice – zpracování a transformace dat
Lidé
Přednášející: Lukáš Kroc
Záznam akce: Audiovizuální centrum studentů ČVUT
Místa
T9:105
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka

Den otevřených dveří 1. 12. 2018

Den otevřených dveří 1. 12. 2018

Přijďte zjistit, proč studovat informatiku právě u nás, na Den otevřených dveří v sobotu 1. prosince od 10:00 do 16:00. Budete mít možnost setkat se s vyučujícími i studenty a zjistit, jaké studium na naší fakultě doopravdy je. Čeká vás prezentace o bakalářských studijních oborech a přijímacím řízení. Dále budete moci navštívit prezentační stánky oborů a studentských spolků. Připraveny jsou pro vás i prohlídky prostor fakulty včetně laboratoří a Národní technické knihovny.

Program

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Přednáška o studiu během dne otevřených dveří
Přednáška o studiu v posluchárně T9:105

Akce bude probíhat od 10:00 do 16:00. Veškeré podrobnosti o programu se dozvíte na našem informačním stánku u vstupu do budovy, kde vám studenti zodpoví vaše dotazy a případně poradí kudy kam. Zde si také budete moci vyzvednout tištěný program akce a další materiály.

Přednáška o bakalářském studiu

Během přednášky se dozvíte důležité informace o organizaci výuky, přijímacím řízení a studijních oborech. V přednášce vám také ukážeme, že studium na naší fakultě není jen o samotném studiu, ale také o spoustě zajímavých aktivitách kolem.

Kdy:
10:00 a 13:00 (přednášky budou totožné)
Kde:
posluchárna T9:105 v přízemí Nové budovy ČVUT

Prezentace bakalářských oborů

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Stánek v atriu Nové budovy
Robot z Laboratoře inteligentních vestavných systémů

Pokud se chcete dozvědět více o bakalářských oborech, které fakulta nabízí, zastavte se u jejich stánků v atriu Nové budovy ČVUT. Některé obory pak pro vás mají připraven také další program ve svých místnostech a laboratořích ve vedlejší Budově A. Můžete se například těšit na workshopy či ukázky prací studentů.

Komentované prohlídky

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Laboratoř zpracování obrazu
Laboratoř zpracování obrazu

Studenti FIT vás provedou po fakultních prostorách Nové budovy ČVUT a Národní technické knihovny. Dále budete moci sami nebo s doprovodem navštívit laboratoře v Budově A.

Doprovodný program

Nachystali jsme pro vás i další doprovodný program. Na informačních stáncích například zjistíte, jak se dostat na FIT bez přijímací zkoušky. Seznámíte se s širokou nabídkou školních a mimoškolních projektů a dozvíte se o studentském životě nejen na kolejích.

Kdy:
10:00–16:00
Kde:
přízemí Nové budovy ČVUT
Virtuální realita
Přenesení se do virtuální reality světů, které tvoří studenti v rámci oboru Webové a softwarové inženýrství se zaměřením Počítačová grafika
RetroHerna
Možnost zahrát si klasické počítačové a konzolové hry v Interaktivním muzeu herní historie
Fakultní informatický korespondenční seminář (FIKS)
Informace o možnostech získání přijetí na FIT bez přijímací zkoušky díky úspěchu v řešení úloh FIKS
Studentská unie, fakultní klub FIT++, kolejní kluby Silicon Hill a Sincoolka
Představení Studentské unie a kolejí, akcí pro prváky nebo informací o sítích a serverech
Spolupráce s průmyslem
Informace o praxi v zajímavých firmách přímo při studiu
3D tisk
Ukázka unikátní tiskárny, kterou si můžete vyrobit doma, a co vše na ní lze vytvořit
Informace o předmětu 3D Tisk (BI-3DT.1), kde se studenti učí objekty navrhnout, připravit pro tisk a vytisknout v plném rozsahu
Chatbot FIT
Možnost vyzkoušet si populárního Chatbota, který vám poskytne on-line informace nejen o studiu
SCIO
Rady, jak se přihlásit k NSZ a jak uspět v matematice nebo obecných studijních předpokladech pro přijetí na FIT

O akci

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Nová budova ČVUT
Nová budova ČVUT

Akce je primárně učena pro zájemce o studium v bakalářském studijním programu. Vstup je zdarma a bez předchozí registrace.

Typ akce
Den otevřených dveří
Termín
1. prosince 2018, 10:00–16:00
Místo
Nová budova ČVUT, Thákurova 9, Praha 6
Budova A, Thákurova 7, Praha 6
Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6

Kontakt

Hlavní program se uskuteční v Nové budově ČVUT – Thákurova 9, Praha 6. Všechny dotazy vám přímo na Dni otevřených dveří zodpoví studenti na infostánku u vchodu do této budovy. Pokud máte nějaký dotaz k této akci, kontaktujte PR oddělení na e-mail pr@fit.cvut.cz.

Image may be NSFW.
Clik here to view.
Veronika Dvořáková - profile

Bc. Veronika Dvořáková

PR referentka

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka

Prezentace bakalářských oborů na Dnu otevřených dveří 1. 12. 2018

Prezentace bakalářských oborů
na Dnu otevřených dveří 1. 12. 2018

Pokud se chcete dozvědět zajímavosti o bakalářských oborech, které fakulta nabízí, můžete se zastavit u jejich stánků v atriu Nové budovy ČVUT. Některé obory pak pro vás mají připraven také další program ve svých místnostech a laboratořích ve vedlejší Budově A. Můžete se například těšit na workshopy či ukázky prací studentů.

Prezentační stánky bakalářských oborů

Každý bakalářský obor bude mít v přízemí Nové budovy ČVUT svůj stánek. Na něm vám učitelé a studenti jednotlivé obory představí a případně zodpoví všechny vaše otázky.

Kdy:
10:00–16:00
Kde:
přízemí Nové budovy ČVUT
Bezpečnost a informační technologie (BIT)
Zjistěte, co je uvnitř bezkontaktní platební karty, biometrického pasu nebo průkazu pro vstup do budovy
Ukážeme vám příklady, jak jsou čipové karty zranitelné a jak je možné se proti tomu bránit
Informační systémy a management (ISM)
Vyplňte si Belbinův test a zjistěte, zda máte blíže k IT specialistovi nebo manažerovi v IT
Dozvíte se u nás více i o laboratoři DA-SPACE, která se specializuje na podporu inovačních projektů mladých týmů a startupy
Počítačové inženýrství (PI)
Vyzkoušejte si hardwarové přípravky používané ve výuce a zjistěte, že i na hardwarovém oboru můžete programovat
Teoretická informatika (TI)
Vyřešte logické úlohy a získejte zajímavé odměny
Prohlédněte si závěrečné práce našich studentů
Webové a softwarové inženýrství (WSI)
Získejte informace o třech specializacích tohoto oboru – Počítačová grafika, Softwarové inženýrstvíWebové inženýrství
Dozvíte se, jaké jsou profilové předměty, co si během studia vyzkoušíte a jaké jsou možnosti uplatnění v praxi
Znalostní inženýrství (ZI)
Poznejte nejrychleji se rozvíjející a technologicky nejpokročilejší obor současnosti – znalostní inženýrství

Prohlídky laboratoří

Bakalářské obory otevřenou dveře také do svých výzkumných laboratoří. Ty můžete sami navštívit ve vedlejší Budově A.

Kdy:
10:00–16:00
Kde:
Budova A, patro 9–14
  • Bezpečnost a informační technologie (BIT)
    Laboratoř etického hackování – 9. patro, TH:A-957
    Ukázka bezpečnosti webových aplikací a útoků na ně
    Laboratoř RFID – 11. patro, TH:A-1158
    Ukázka útoků postranními kanály jako je například prolomení kontaktní čipové karty s šifrou AES
    Demonstrace prolomení vámi zvoleného hesla
  • Informační systémy a management (ISM)
    Centrum pro konceptuální modelování a implementace – 9. patro, A-951
    Prezentace výuky projektového řízení a laboratoře inovačních projektů DA-SPACE, která je součástí tohoto centra
  • Počítačové inženýrství (PI)
    Laboratoř monitorování sítí a síťové bezpečnosti – 9. patro, TH:A-956
    Praktická ukázka útoků na protokoly Internet of Things (IoT) včetně jejich detekce a monitorování počítačové sítě pomocí síťových toků (flow)
    Interaktivní hrátky s Arduinem a XILINX přípravky – 10. patro, TH:A-1042
    Ukázky studentských úloh z povinných i volitelných předmětů oboru a možnost si je vyzkoušet
    Laboratoř inteligentních vestavných systémů – 10. patro, TH:A-1054
    Setkání s humanoidními roboty Pepper a NAO, kteří vám předvedou, co vše je naši studenti naučili
    Hardwarová dílna – 10. patro, TH:A-1058
    Ukázky lámání šifer, osciloskopu nebo mikroskopu a možnost výroby vlastní hračky – vestavného systému
    Workshop o tom, jak si za 15 minut navrhnout, upéct a naprogramovat vlastní výrobek
  • Webové a softwarové inženýrství (WSI)zaměření Počítačová grafika (PG)
    UsabilityLab – 14. patro, TH:A-1444
    Možnost vyzkoušet si opravdové uživatelské testování
    Ukázka studentské aplikace Dráček, která slouží pro vzdělávání nejmenších
    SAGELab – 14. patro, TH:A-1452
    Ukázka zobrazovacího systému s rozlišením 8K+ (9600 × 4320 px)
    Demonstrace autostereoskopického zobrazování a prací studentů grafického zaměření
  • Webové a softwarové inženýrství (WSI)zaměření Softwarové inženýrství (SI)
    Centrum pro konceptuální modelování a implementace – 9. patro, TH:A-951
    Ukázka zajímavých projektů využívaných v tuzemsku i zahraničí, kterým se toto centrum věnuje
    Diskuze s absolventy, dnes již vyučujícími, o zkušenostech ze studia a aktuální výuce
    AppleLab – 11. patro, TH:A-1142
    Ukázky studentských aplikací z předmětu Základy vývoje iOS aplikací pro iPhone a iPad (BI-IOS) a závěrečných prací postavených na této platformě
  • Znalostní inženýrství (ZI)
    ImproLab – 12. patro, TH:A-1256
    Ukázka možností zpracování obrazu a videa – interaktivní kamerový systém pro detekci a sledování objektů i osob, detekce vad skla, analýza pracovního vytížení, odečet hodnoty z hrací kostky nebo termovizní analýza zahřívání počítače
    DataLab – 13. patro, TH:A-1347
    Prezentace projektů zabývající se především umělou inteligencí a strojovým učením
    Ukázka algoritmů pro rozpoznávání obsahu videa, datovou analytiku, doporučovací systémy a deep learning
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka
Viewing all 555 articles
Browse latest View live